YeniKrediNotlari.om

Akbank Şikâyet Hattı Numarası Nedir?

Akbank, bölgedeki pamuk üreticilerine finansman sağlamak amacıyla Hacı Ömer Sabancı’nın da aralarında bulunduğu bir grup iş adamı tarafından Ocak 1948’de Adana’da kurulan özel bir bankadır. Yaklaşık 94 milyar dolarlık aktif seviyesi ile Türkiye’nin en büyük bankalarından biri haline gelmiştir. Akbank şikâyet hattı numarası, banka ile yaşanabilecek olan herhangi bir sorun, anlaşmazlık, yanlış anlaşılma durumunda öneri, görüş ve dileklerin aktarıldıkları numaradır. 7 gün 24 saat olmak kaydıyla her daim ulaşabilen Akbank şikayet hattı Akbank müşterisi veya Akbank müşterisi olmayan kişiler için görevlerini sürdürmektedir.

Akbank Şikayet Hattı Numarası

akbank sikayet hatti

Akbank şikayet hattı 444 0 333’tür. Bu numarayı aramak için banka müşterisi olmanıza gerek yoktur. Müşteri temsilcisi ile iletişime geçtikten sonra kişisel bilgilerinizi iletme kapsamında görüş, istek ve şikayetlerinizi bankaya aktarabilirsiniz. Ancak bilmeniz gereken bir diğer şey, bu hattın bir ücret gerektirdiğidir. Eğer telefonlarınız da arama hakkınız yoksa, mevcut oran üzerinden dakika başına ücretlendirilmektesinizdir. Ücretsiz Akbank şikayet hattına ulaşmak için ise 0850 222 25 25 aramanız gerekmektedir.

Akbank Alternatif Şikayet Hatları Nelerdir?

Yapacağınız dilek, görüş ve önerileriniz için Akbank şikayet hattına ek olarak başka seçenekleriniz bulunmaktadır. Bu seçenekler aşağıda verilmektedir.

Akbank Genel Müdürlük İletişimi Nasıl Sağlanır?

Akbank merkez ofisinin iletişim bilgileri herkese açıktır. Müşteri desteği sağlamak için Akbank Genel Müdürlüğü çalışanları gün boyunca saat 09:00-12:30/13:30-17:30 mesai saatlerince hizmet vermektedir. Genel Müdürlük İletişim bilgileri aşağıda verilmektedir.

  • Banka Resmi Adı: Akbank T.A.Ş
  • Akbank Genel Müdürlüğü Adresi: Sabancı Center 4. Levent İstanbul
  • Akbank Genel Müdürlüğü Telefon Numarası: 0 (212) 385 55 55
  • Akbank Genel Müdürlüğü Faks Numarası: 0 (212) 319 52 52
  • İnternet Bankacılığı Web Adresi: http://www.akbank.com
  • Müşteri Hizmetleri Destek Hattı Telefonu: 0 (212) 385 55 55
  • Banka Kodu (EFT): 0046
  • SWIFT Kodu (BIC): AKBKTRIS

Akbank Şikayet Bildirimi Nasıl Yapılmalıdır?

akbank sikayet bildirimi nasil yapilir

Akbank, web sitesinde şikayette bulunmak isteyen müşteriler için özel bir bölüm ayırmıştır. Şikayetinizi Akbank sistemi üzerinden ifade etmek ve iletmek isteyen kişiler; Akbank şikayet formu adresine giriş yaparak şikayetlerini ve dileklerini tüm detayları ile iletmesi gerekmektedir. Doğru iletişim numarasını girmeniz halinde şikayet çözüldükten sonra geri dönüş yaparak banka tarafından sizi arayacaklar ve şikayetinizin sonucunu size bildireceklerdir.

İnceleme sonucuna göre şikayet çözüldükten sonra Akbank’ın şikayet bildirimi ile bilgilendirileceksiniz, geri bildiriminiz tekrar alınacaktır. Öte yandan Akbank’a şikayette bulunmak için sosyal medya platformlarını kullanabilir ya da şikayet sistemi üzerinden şikayetinizi dile getirebilirsiniz.

Akbank Karşısında Çağrı Alınmasını İstemeyen Müşteriler Ne Yapmalıdır?

Akbank’ın sizi aramasını istemezseniz; özellikle 444 25 25’ten aranmaya devam edildiği durumlarda ortadan kaldırmanın çok basit bir yolu bulunmaktadır. Akıllı cihazlarınızdan gelen arama numarasını engelleyerek gelen aramanın size gelmeden meşgule düşmesini sağlayabilirsiniz.

Akbank Şikayet Hattına Beklemeden Nasıl Bağlanılır?

Kayıp/çalıntı banka ve kredi kartı bildirimlerinizi, çeşitli talimatlarınızı, kartınıza ve hesabınıza ilişkin güncelleme taleplerinizi 444 25 25/0850 222 25 25 Akbank şikayet hattı telefon numarasına iletmeniz size kolaylık ve hız sağlayacaktır. Hatta direk bağlanarak iletişime geçmek için telesekreter bağlandıktan sonra sırasıyla 4 ve 2 numaralarını tuşlamanız gerekmektedir. Daha sonrasında 0 tuşuna sürekli tuşlayarak Akbank müşteri temsilcisi ile direk görüşme sağlayabilirsiniz.

Yukarıdaki adımları tamamladığınızda çağrı merkezinde sıra beklemeksizin müşteri hizmetlerine doğrudan bağlanabilirsiniz. Kısa yol tuşlarına doğrudan bağlanarak tüm bankacılık işlemlerini çağrı merkezinden gerçekleştirmek için Akbank müşteri hizmetleri kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ