YeniKrediNotlari.om

Banka Hesabı Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bankalar her geçen gün hayatımızda daha fazla yer edinmeye başlıyor. Özellikle günümüzde maaşların da bankalar üzerinden alınıyor olması herkesin bir banka hesabı olmasını zorunlu hale getirmiştir. Yani bir banka hesabı sahibi olmak istekten ziyade zorunluluğa dönüşmüş durumdadır. Peki, banka hesabı açma işlemi nasıl yapılır?

Banka hesabı açmak isteyen kişilerin bu konuda kullanabilecekleri farklı yöntemler vardır. Eğer ilk defa banka hesabı açtıracaksanız, kimlik belgelerinizle beraber hesap açtırmayı düşündüğünüz bankanın şubesine gitmeniz gerekiyor. Bankaya yapacağınız bu ziyarette banka görevlisi sizlere imzalamanız gereken belgeleri imzalatacak ve hesap açma işlemlerinizin tamamlanmasına yardımcı olacaktır.

Aynı Bankadan Farklı Hesaplar Açtırmak

Eğer mevcutta bir banka hesabınız varsa ve bu banka hesabınızdan farklı hesaplar daha açmak istiyorsanız bunu internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden yapabilirsiniz. Örneğin bir bankada vadesiz hesabı olan kişilerin vadeli hesap açtırmak veya yatırım hesabı açtırmak gibi farklı işlemleri bankanın internet bankacılığı üzerinden yapması mümkündür. Buna ek olarak; günümüzde birçok banka internet üzerinden veya telefon bankacılığı üzerinden hesap açtırma isteklerini onaylamaktadır. Bu insanların bankalarda saatlerce beklemesinin önüne geçiyor. Hesap açtırmak istediğiniz bankayı arayarak veya internet sitesi üzerinden hesap açma isteğinizi belirtebilirsiniz.

Her ne kadar telefon bankacılığı veya internet sitesi üzerinden başvuru yapılmasına izin veriliyor olsa da insanlar hesaplarını şubelerden açtırmayı tercih ettirmektedir. Bu şekilde açtıracakları hesaplar hakkında merak ettikleri her şeyi öğrenebilirler. Aynı zamanda birçok banka hesap açıldığı zaman IBAN numarası, hesap numarası ve internet bankacılığı bilgilerini paylaşmaktadır. Bu şekilde kartınızın gelmesini beklemeden hesabınızı aktif bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bankalardan Öğrenci Hesabı Açtırmak

Genellikle üniversiteye geçen öğrencilerin ilk yaptığı işlemlerden birisi hesap açtırmaktır. Bunun en büyük sebebi ise; öğrenciler ailelerinin yollayacakları harçlıkları veya bursları bu hesaplar üzerinden alarak kullanmaktadır. Bu konuda okulunuzun çevresinde şubesi en yakın olan bankayı seçmeniz daha iyi olacaktır.

Öğrenci hesaplarının yıllık aidatı yoktur. Hesap açtığınız zaman banka sizden herhangi bir hesap ücreti de almaz. Aynı zamanda birçok banka örenci hesaplarına özel kampanyalar düzenleyerek öğrencilerin kar etmesini sağlamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ