YeniKrediNotlari.om

48 Ay Vadeli Bahar Kredisi Kampanyası Garanti Bankası’ndan!

Baharın gelmesi ile birlikte vatandaşlar pek çok yeni masrafla karşı karşıya kalmaya başladılar. Gerek yaz tatili için hazırlıklar, gerek yaklaşmakta olan Ramazan ayı ve gerekse düğün sezonun yaklaşması nedeniyle giderlerde gözle görülür seviyede artış yaşanmakta. Tüm bunlar bankaları harekete geçirmiş durumda. Ülkemiz bankacılık sektörünün en önde gelen aktörlerinden olan Garanti Bankası da bu durumu dikkate alarak müşterilerinin masraflarını finanse edebilmesini sağlamak adına bahar kredisi kampanyası düzenlediğini açıkladı. Bireysel krediler kapsamında sunulan Bahar kredisi kampanyası sayesinde nakit edinerek uzun vadelerde zorlanmadan geri ödemek mümkün.

Garanti Bankası Bahar kredisi kampanyası uyarınca likidite sağlayacak müşteriler için bankanın belirlediği üst limit 75 bin Türk Lirası’dır. Garanti İnternet veya Garanti Cep aracılığı ile yapılacak Bahar Kredisi başvurularında müşterilerin onaylanan tutar kadar kredi kullanabilecekleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca, maaş ödemesini Garanti Bankası’ndan almayan müşterileri için Garanti İnternet veya Garanti Cep vasıtası ile kullanılabilecek azami kredi meblağı 25 bin Türk Lirası olarak tayin edilmiştir. Kredi kampanyası dahilinde elde edilebilecek minimum limitle ilgili bankanın resmi internet sitesinde herhangi bir ibare bulunmamaktadır.

Garanti Bankası Bahar Kredisi Kampanyası Faiz Oranları

Garanti Bankası Bahar Kredisi Kampanyası kapsamında likidite kullanmak isteyen müşteriler, geri ödeme için 3 ila 48 ay aralığında bir vade tercihinde bulunabilmektedirler. Garanti Bankası, müşterilere bu kredi kampanyası dahilinde aylık yüzde 1,24 faiz oranından başlayan cazip faiz oranları sunmaktadır. Müşteriye uygulanacak faiz oranı, müşterinin KKB skoruna (Kredi Kayıt Bürosu skoru), talep ettiği kredi meblağına ve geri ödeme için tercih ettiği vade dilimine göre bankaca tayin edilmektedir. KKB (Kredi Kayıt Bürosu) kredi risk raporu Garanti Bankası İnternet şubesi aracılığı ile de elde edilebilmekte ve aynı zamanda Bahar Kredisi başvuruları bu şekilde de gerçekleştirilebilmektedir. Bununla birlikte kredi kampanyasına başvuruları bankanın şubelerinden de yapmak mümkündür.

Bahar Kredisi kampanyası uyarınca bankadan finansman kullanmak isteyen müşterilerden Garanti Bankası kredi tahsis ücreti tahsil edeceğini deklare etmiştir. Dosya masrafı olarak da tanımlanan kredi tahsis ücreti, müşterinin kullandığı kredi meblağının binde beşi seviyesindedir. Ayrıca Bahar Kredisi kampanyası dahilinde finansman kullanmak isteyen müşterilerin hayat sigortası yaptırmaları zaruridir. Hayat sigortası poliçe prim ücretleri de müşteri tarafından karşılanmak durumundadır. Hayat sigortası için sabit bir ücret bulunmamakta olup, bu ücret müşterinin yaşıyla doğru orantılı olarak artış göstermektedir.

Bahar Kredisi Hesaplama Örnekleri

Garanti Bankası Bahar Kredisi Kampanyası kapsamında bankadan 25 bin Türk Lirası likidite edinmek isteyen müşteri, 48 ay vadede aylık yüzde 1,39 faiz oranı ile krediyi kullanması durumunda her ay bankaya 761 Türk Lirası taksit ödemeleri yapmak durumundadır. Bu durumda 4 yıl sonunda müşterinin bankaya yapacağı toplam ödeme tutarı 36 bin 685 Türk Lirası olacaktır. Kredi tahsis ücreti olarak ayrıca bankaya 125 Türk Lirası ödeme yapmak durumunda olan müşterinin ayrıca takribi 382 Türk Lirası sigorta masraflarını da karşılaması gerekecektir. Kredinin müşteriye yıllık maliyeti yüzde 21,32 olarak gerçekleşecektir.

Bahar Kredisi’ne başvurarak Garanti Bankası’ndan 75 bin Türk Lirası nakit desteği almak isteyen müşteri, bu tutarı aylık yüzde 1,24 faiz oranından kullanır ve ödemelerini 48 ay vadede yapmak isterse karşılaşacağı aylık taksit tutarı yaklaşık 2 bin 198 lira olacaktır. 4 yılın sonunda müşterinin Garanti Bankası’na toplam ödeyeceği tutar 105bin 873 lira olacaktır. Bu örnekte banka, müşteriden 375 Türk Lirası kredi tahsis ücreti talep edecektir. Sigorta masrafları olarak müşteriye yansıtılacak tutar yaklaşık bin 145 Türk Lirası’dır. Kredinin müşteriye yıllık maliyet oranı yüzde 19,74 olarak hesap edilmektedir. Farklı tüketici kredisi ve ihtiyaç kredisi seçeneklerini buradan inceleyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ