YeniKrediNotlari.om

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Limit Artırma Nasıl Yapılır?

Denizbank kredili mevduat hesabı Kurtaran Hesap olarak adlandırılır. Denizbank kredili mevduat hesabı limit artırma için Denizbank Müşteri hizmetlerini aramak gerekir. Banka SMS ya da internet bankacılığı üzerinden limit arttırma talebi almaz.

wiibet.com
Kredili mevduat hesabı limit artırma talebi için 0 850 222 08 00 numaralı Denizbank Müşteri Hizmetlerinin aranması gerekir. Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra kredili mevduat hesabınız için limitimin artırılmasını talep edebilirsiniz.

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Türleri Nedir?

denizbank kredili mevduat hesabi turleri

Denizbank kredili mevduat hesabı çeşitleri; kurtaran hesap ve taksitli kurtaran hesap olmak üzere ikiye ayrılır. Kurtaran Hesap için 500 TL ile 10.000 TL arasında bir limit belirlenir. Belirlenen limit dahilinde taksitli kurtaran hesap kullanmanız da mümkündür. Kurtaran hesap başvurularını internet bankacılığı şube ya da mobil uygulama üzerinden gerçekleştirmeniz mümkündür. Kurtaran hesap ile nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, taksitli hesap ile ise kullandığınız tutarı taksitlendirerek kolay bir şekilde ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Özellikleri Nedir?

Kredili mevduat hesabınızın belirli özellikleri mevcuttur. Kredili mevduat hesabınızla yapabileceğiniz işlemler şunlardır:

  • Kredili mevduat hesabınızla hesabınızda nakit para bulunmasa bile alışveriş yapabilmeniz ve Denizbank ATM’lerinden para çekme işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür.
  • Otomatik ödeme talimat vererek ödemelerin gününde gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.
  • Yaptığınız harcamaları taksitli kurtaran hesap ile taksitlendirmeniz ve 12 aya varan vade fırsatından yararlanmanız mümkündür.
  • Kredili mevduat hesabınızı Electron ya da Maestro kart kabul eden tüm işyerlerinde kullanılabilmeniz mümkündür.

Kredili mevduat hesabının taksitli kullanım özellikleri ise şu şekildedir:

  • Kredili mevduat hesabının taksitli kullanımı için ayrı bir limit tahsil edilmez. Kredili mevduat hesabını limiti içerisinde taksitli kullanım gerçekleştirmeniz mümkündür.
  • Mobildeniz uygulaması, internet bankacılığı, Denizbank ATM’leri, telefon bankacılığı üzerinden 7 gün 24 saat taksitli kullanım yapabilmeniz mümkündür.
  • Denizbank şubeleri üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.
  • Kullanımlarınız için 3, 6, 9 ya da 12 aylık taksit seçenekleri mevcuttur. Ödemelerinizi bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Denizbank kredili mevduat hesabı limit artırma, limit azaltma ve hesabı kapatma işlemi yapmak mümkündür. Kredili mevduat hesabını kapatmak için Denizbank şubelerine kimliğiniz ile birlikte başvuru yapmanız gerekecektir. Banka şubesindeki yetkiliye kredili mevduat hesabınızı kapatma isteğinizi iletmeniz gerekir. Kredi mevduat hesabınızı kapatmak için hesabınızda herhangi bir borcunun bulunmaması gerekir. Hesabınızdaki tüm borcu kapattıktan sonra hesabının kapatılması için Denizbank şubelerine başvuru gerçekleştirmeniz mümkündür.

Denizbank Kredili Mevduat Hesabına Nasıl Başvurulur?

Denizbank kredili mevduat hesabına başvuru yapabilmek için mobildeniz uygulaması üzerinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İşleminiz gerçekleştirmeniz için T.C. kimlik numaranız ya da müşteri numaranız ve şifreniz ile hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Giriş yaptıktan sonra “İşlemler” seçeneğinden” Başvurular” “Kurtaran Hesap Başvurusu” ya da “Taksitli Kurtaran Hesap Başvurusu” seçeneklerinden birini seçerek hesabınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Başvurunuzu Denizbank şubelerine giderek de gerçekleştirmeniz mümkündür. Kurtaran hesap başvurusu yapabilmek için bir diğer yol ise kısa mesajdır. SMS başvurusu için KURTARAN yazıp boşluk bırakmanız T.C. kimlik numaranızı yazmanız 3280’e kısa mesaj göndermeniz gerekir. 5 dakika gibi kısa bir süre sonrasında başvuru sonucunuz cep telefonunuza gelecektir.

Denizbank Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranları Nedir?

denizbank kredili mevduat hesabi faiz oranlari

Bankanın belirlediği faiz oranları 2021 yılı için şu şekildedir:

Taksitli kullanım faizi %1,99 olarak belirlenmiştir.

Ekstra taksitli kullanım faizi %1,99’dur.

Gecikme faizi %2,52 olarak belirlenmiştir.

Bu faiz oranları günlük işler. Denizbank kredili mevduat hesabı limit artırma sonrasında da aynı oranlar geçerlidir. Kullanılan tutar üzerinden kullandığınız gün kadar işlem uygulanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ