YeniKrediNotlari.om

Denizbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Denizbank cebe havale işlemini IBAN, hesap numarası gibi bilgilere ihtiyaç duymadan gerçekleştirmeniz mümkündür. Denizbank cebe havale işlemini internet bankacılığı ya da mobil uygulamadan yapmak mümkündür. İşleminizi gerçekleştirmek için müşteri numaranız ya da T.C. kimlik numaranız ve bankacılık şifreniz ile hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Daha sonra menüden “Transferler” “Havale” “GSM No ile Havale” seçeneklerini seçiniz. Açılan sayfaya alının telefon numarası, göndermek istediğiniz tutarı giriniz. “Onay” butonuyla işleminizi onaylamanız mümkündür.

Denizbank Cebe Havale Dışında Para Transfer Yöntemleri Nedir?

denizbank para transfer yontemleri nedir

Cebe havale dışında Denizbank’tan para gönderme yöntemleri EFT, havale ve Swift’tir. Bu işlemleri Denizbank ATM’lerinden, Denizbank şubelerinden, Denizbank internet bankacılığından ve mobil uygulamasından yapmak mümkündür. Bu işlemler için işlem başına bankanın belirlediği bir işlem ücreti alınır.

EFT ve havale işlemleri mesai saatleri içinde yapılan TL bazlı işlemlerdir. Cebe havale ile 7 gün 24 saat işlem yapmak mümkündür.  Fast ve Kolay Adres ile EFT işlemlerinizi günün istediğiniz saati gerçekleştirebilirsiniz.

Swift işlemleri ise Avrupa’daki bankalarla para transferi sağlayan işlemdir. Denizbank’ın Swift kodu DENITRIS şeklindedir. Banka kodu ise 0134’tür. Swift işlemleri için IBAN, hesap bilgileri yanı sıra swift kodu ve banka kodu, şube kodu da bilinmelidir.

Denizbank Cebe Havale Limitleri Nedir?

Bankanın belirlediği limitler aylık, haftalık ve günlüktür. Denizbank cebe havale işlemi için belirlenen günlük limit 1000 TL’dir. Gün içinde 2 adet işlem hakkı bulunur. Haftalık limit ise 4 işlem ve 1000 TL olarak belirlenmiştir. Bankanın belirlediği aylık üst limit 1500 TL’dir. Aylık 6 adet işlem yapmanız mümkündür.
betticket sweet bonanza
Denizbank cebe havale işlemleri 24 saat içinde çekilmelidir. ATM cihazından bir saat içinde gerçekleştirilebilecek para çekme limiti ise 6’dır. Denizbank’tan para gönderme ve para çekme koşulu ise kişinin 18 yaşının üzerinde olmasıdır.

Denizbank Cebe Havale Nasıl İptal Edilir?

Denizbank cebe havale işleminizi iptal etmek için birkaç yol mevcuttur. İnternet bankacılığı, mobil şubeden işlem iptali için hesabınıza girerek “Para Transferlerim” seçeneğini seçiniz. Buradan verdiğiniz cebe havale emrini iptal etmeniz mümkündür.

Gönderdiğiniz Denizbank cebe havale işleminin 24 saat içerisinde çekilmemesi durumunda da tutar geri hesabınıza yatar.

Denizbank Cebe Havale Nasıl Çekilir?

Cebe havale tutarını çekmek için herhangi bir Denizbank ATM’sine gitmeniz yeterlidir. Gönderim işlemi sırasında telefonunuza kısa mesaj olarak gelen 8 haneli referans kodu ile çekim işleminizi yapabilirsiniz.

ATM cihazındaki “Kartsız İşlemler” seçeneğini seçerek “Cebe Havale” butonuna tıklayınız. Açılan ekranda sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz giriniz. Göndericinin telefon numarası, gönderilen miktar ve kısa mesaj ile gelen referans kodunu giriniz. Bu bilgilerle para çekme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Denizbank İşlem Ücretleri Ne Kadar?

denizbank islem ucretleri ne kadar

Bankanın gerçekleştirdiği işlem başına aldığı bir tutar vardır. Denizbank cebe havale için alıcıdan bir ücret talep edilmez. Bu tutarlar işlem türüne ve işlem kanallarına göre farklılık gösterir.

Denizbank havale işlemleri için işlem başına kestiği miktarlar ise şu şekildedir:

  • Şubeden hesaptan hesaba, isme kasadan hesaba 2.38 TL
  • Şubeden hesaptan düzenli havale 0.5 TL
  • İnternet üzerinden yapılan hesaba ya da isme havale 0.5 TL

Denizbank Swift işlemleri için işlem başına kesilen tutarlar şu şekildedir:

  • Şubeden ve internetten uluslararası fon transferi 70 TL

Denizbank EFT işlemleri için işlem başına kesilen tutarlar şu şekildedir:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ