YeniKrediNotlari.om

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Hazır kredi limlitleri çıkarmak, kredi taleplerini kısa sürede sonuçlandırmak veya ön onay vermek için bankalar, Findex sistemi aracılığı ile müşterilerin kredi notlarını esas almaktadır. Günümüzde bu sayede, Findeks kredi notu öğrenme işlemi daha kolay hale gelmiştir. Findeks kredi notu, 0 ve 1900 arası puan sistemi ile değerlendirilmektedir. Bireysel olarak alınan kredi notunun yanı sıra, kurumsal firma kredi notu da bulunmaktadır. Firma kredi notu, farklı bir notlama sistemine sahiptir. Ancak hepsinin aynı potta olduğunu varsayarsak ülkemizde not ortalamasının 1200 civarında olması söz konusudur.

 

Bazı ististnai durumlar olsa da Findeks kredi notu öğrenme işlemi ücretlidir. Kredi notu öğrenmek için en düşük fiyat 4.72 Tldir. En yüksek fiyat ise 9TL civarındadır. Kredi notu öğrenmek için farklı alternatifler bulunmaktadır. Bankaların internet şubesi, vodafone kredi notu öğrenme servisi, Findeks resmi hesabı, mobil bankacılık kredi notu öğrenme servisi ve Turkcell  kredi notu öğrenme hizmeti kredi notu öğrenmenize yardım eder.

 

Findeks Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

 

Findeks kredi notu 2018 yılında her bankanın internet şubesinde kredi notu öğrenmek ve risk raporunu görüntülemek hizmetleri kapsamında öğrenilmektedir. Bu seçenekler sayesinde 7-10TL şeklinde ücret ödeyerek kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Veya bir eposta belirterek kredi notunuzla ilgili detayları da isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, bankaların mobil bankacılık uygulamaları da findex kredi notu öğrenmeye yardımcı olur. Aynı zamanda, banka şubeleri bu konuda size bilgi verirler. Banka şubesine giderek kredi notunuzu öğrenme talebinizi bildirebilirsiniz. Bankalar, bunun için sizden yazılı bir talep alırlar ve risk raporunuzu bu şekilde verirler.

 

Findeks kredi notu öğrenme 2018 yılında Turkcell ve Vodafone mobil operatör şirketleri aracılığı ile sağlanır. Turkcell kredi notu öğrenme servisi ve Vodafone kredi notu öğrenme servisi bu amaçla hizmet eder. Her iki mobil şirket de kredi notu öğrenme hizmetini 9 TL karşılığı vermektedir. TCKN boşluk Doğum Yılı yazarak SMS yolu ile kredi notunuzu Türkcell bünyesinde öğrenebilirsiniz. Bunun için mesajı 1122 e göndermeniz yeterli olacaktır.

 

Aynı zamanda, Kredi Kayıt Bürosu ve Vodafone arasında yapılan anlaşma doğrultusunda, bu iletişim şirketi de kredi notu öğrenmenizi sağlar. Telefonlarınızdan sms bölümü sayesinde hem kendiniz hem de 3. kişiler için kredi puanı sorgulaması yapabilirsiniz. TC kimlik numaranız boşluk Doğum Yılınız şeklinde yazacağınız mesajı, Vodafone 1112 sms numarasına göndermeniz kredi notu öğrenmek için yeterli olacaktır. Birkaç dakika içerisinde kredi notunuz telefonunuza gönderilecektir. Bu işlemin de tutarı, Turkcell kredi notu öğrenme servisi gibi 9 Tldir.

 

Findeks Kredi Notu Kaç Puan Olmalıdır?

Kredi vadelerinin düzenli şekilde ödenmemesi findeks kredi notunuzu düşürür. Ancak düzenli ödemeler yapılması takdirinde Findeks kredi notu artar. Özellikle vade tarihi öncesi yapılan ödemeler, kredi notunuzu bir hayli yükseltir. Kredi puanını etkileyen bir başka kriter ise toplamda yapmış olduğunuz başvuru sayıdır.Kredi notları, bir yıl içerisinde yapılan başvuru sayısı toplanarak değerlendirilir. Kredi başvurusu reddedilen kişilerin birçok bankayı aynı gün içerisinde sürekli denemesi, özellikle kredi notunu aşağı çekmektedir. 700 altı kredi notlarına hiçbir şekilde kredi verilmemektedir. 700 ve 1000 arası puana sahip olan kişiler ise gri alan olarak adlandırılan kategoriye girmektedir. Bu durumda müşteriler, taksit gelir dengesine göre değerlendirilir. Bir kefil eşliğinde veya teminat istenerek kredi verilebilir. 1001 ve 1500 arası puana sahip olan kişiler ise 15.000 Tllik kredilere onay alırlar. Son olarak, 1501 ve 1900 arası ise belgesiz olarak 50.000 TL e kadar kredi alabilir. a

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ