YeniKrediNotlari.om

Şekerbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi

Emekli vatandaşlarımızın çektiği ekonomik sıkıntılar hemen herkesin malumu. Bu durumu dikkate alan Şekerbank emeklilere özel ihtiyaç kredisi kampanyası hazırladığını duyurdu. Banka tarafından hazırlanan bu kampanya kapsamında finansman edinmek isteyen vatandaşların, emekli maaşlarını Şekerbank’tan alıyor olmaları şart koşulmuş durumda. Emekli maaşlarını Şekerbank’tan alan emekli vatandaşlar için banka cazip fırsatlar sunmaktadır.

Şekerbank, emeklilere özel ihtiyaç kredisi kampanyası dahilinde likidite edinmek isteyen müşterilere aylık yüzde 1,34 oranında faiz tatbik edeceğini deklare etmiştir. Bahse konu faiz oranı, müşterinin bankadan talep ettiği kredi meblağına göre, ya da geri ödeme için belirlediği vade dilimine göre farklılık göstermemektedir. Bütün şart ve koşullar altında, maaşını Şekerbank’tan alan müşteriler aylık yüzde 1,34 seviyesindeki faiz oranından yararlanma imkanına sahiptirler.

Şekerbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi Limitleri ve Vade Dilimi

Şekerbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisi kampanyasından faydalanmak isteyen vatandaşlar minimum 3 ay, maksimum ise 48 ay vadede aldıkları krediyi geri ödeme hakkına sahiptirler. Tercih edilen vade dilimi tabi olunacak faiz oranına etki etmemektedir. Kampanya kapsamında finansman edinecek müşteriler minimum bin Türk Lirası kredi kullanabilecekken, maksimum ise 50 bin Türk Lirası’na kadar kredi edinebileceklerdir.

Emekli müşterinin kullanacağı kredi tutarı, kendi talebi doğrultusunda bankanın takdiri ile belirlenecektir. Emekli müşterinin kredi talebi, maaşı ve ödeme gücü oranında değerlendirilerek onaylanmaktadır.

Şekerbank Emeklilere Özel İhtiyaç Kredisinde Kredi Tahsis Ücreti Yok!

Şekerbank’tan emekli maaşını alan vatandaşlar için banka tarafından düzenlenen bu kredi kampanyasının müşterilere sunduğu farklı avantajlar da bulunmaktadır. Bilhassa hemen her kredide bulunan kredi tahsis ücreti, bu kredi kampanyasında bulunmamaktadır. Genellikle kredi meblağının binde beşi oranında müşterilerden tahsil edilen bu tutar, emeklilere özel kredi dahilinde Şekerbank tarafından alınmamaktadır. Bu kapsamda 50 bin liralık kredi kullanan bir müşterinin kredi tahsis ücretinden kurtulması 250 liralık maddi kazanç sağlayacaktır. Bununla birlikte, kampanya kapsamında müşterilerin hayat sigortası yaptırmaları zaruri tutulmuştur. Müşterinin hayat sigortası ücretini kendisi karşılamak durumunda olduğunu da unutmaması gerekir.

Şekerbank Kredi Tahsis Ücretsiz Emekli Kredisi Hesaplama

Bankanın müşterilerinden kredi tahsis ücreti talep etmediği bu kampanyadan faydalanacak müşteriler için örnek hesaplamalar yapmakta yarar var. Buna göre, kredi tahsis ücretsiz emeklilere özel ihtiyaç kredisi kampanyası uyarınca 10 bin Türk Lirası finansman edinen müşteri aylık yüzde 1,34 faiz oranından yararlanarak, geri ödemelerini 48 ay vadede yapmak isterse ayda 301 Türk Lirası taksit ödemesi yapmak durumundadır. Bu durumda 4 yıl sonunda müşterinin toplam yapacağı geri ödeme tutarı 14 bin 448 Türk Lirası’dır. Bu ücrete hayat sigortası için müşteriye yansıtılacak tutar dahil değildir. Zira hayat sigortası ücreti, müşterinin yaşına ve cinsiyetine göre farklılık göstermektedir.

10 bin Türk Lirası kredi kullanarak geri ödemelerini 48 ay vadede yapan müşteri için kredinin aylık toplam maliyet oranı yüzde 1,7581 seviyesinde olacaktır. Bu hesaplamada kredinin yıllık maliyet oranı ise yüzde 21,0974 noktasında gerçekleşecektir.

Daha fazla kredi kullanmak isteyen müşteriler için de 20 bin Türk Lirası üzerinden bir örnek hesaplama yapmakta yarar var. Buna göre; 20 bin Türk Lirası kredi kullanan emekli vatandaş, 48 ay vadede geri ödemelerini yapmak isterse, ayda 601,13 Türk Lirası taksit ödemeleri yapmak durumundadır. 4 yılın sonunda bankaya yapılacak geri ödeme tutarı 28 bin 855 Türk Lirası olacaktır. Aynı şekilde bu örnekte de banka, müşteriden kredi tahsis ücreti talep etmeyecektir. Diğer emekli kredilerine de göz atarak kendiniz için en uygun krediyi buradan tespit edebilir ve buna göre cazip finansman imkanlarından yararlanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ