YeniKrediNotlari.om

Anadolu Bank Adres Değişikliği Nasıl Yapılır?

Anadolu Bank adres değişikliği 2021 yılında alternatif kanallar aracılığı ile gerçekleştirilebilmektedir. Anadolu Bank’ın müşterilerinin işlerini hızlandırmak ve dolayısı ile kolaylaştırmak için kullandığı birçok mecra bulunmaktadır. Bu mecralar aracılığı ile Anadolu Bank müşterileri şubeye gitmeden adres değişikliği yapabilmektedir.

Anadolu Bank Adres Değişikliği Nereden Yapılır?

Anadolu Bank adres değişikliği yapılması için banka tarafından birçok çözüm önerisi getirilmiştir. Bunlar şu şekildedir:

 • İnternet bankacılığı
 • Mobil bankacılık
 • Müşteri hizmetleri
 • Anadolu Bank şubeleri

Aracılığı ile adres değişikliği yaparak bankaya güncel adresi kaydetmek mümkündür. Anadolu Bank adres değişikliği yapılması için sıklıkla internet bankacılığını da tavsiye etmektedir.

Anadolu Bank Adres Değişikliği İnternet Bankacılığından Nasıl Yapılır?

internet bankaciligindan anadolu bank adres degisikligi

Anadolu Bank internet bankacılığı adres değişikliği yapılmasına imkan sağlamaktadır. İnternet bankacılığına giriş yapmak için bazı bilgiler gerekmektedir. Bu bilgiler:

 • Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası veya Anadolu Bankası müşterisi numarası
 • İnternet bankacılığı şifresi

İnternet bankacılığı şifresi ile mobil bankacılık şifresi aynıdır. Şifre her iki kanalda da kullanılabilmektedir. İnternet bankacılığına giriş yapıldıktan sonra sistemdeki ayarlar kategorisi seçilerek adres değişikliği yapılabilmekte. Ayrıca müşteriler yeni adreslerini de sisteme saniyeler içerisine girerek kaydedebilmektedir.

Anadolu Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Anadolu Bank internet bankacılığı şifre alma yöntemi oldukça kısa bir süreci kapsamaktadır. Anadolu Bank’ın internet bankacılığı sistemine giriş yapmadan önce,

 • Şifremi unuttum
 • Yeni şifre al

Olmak üzere 2 seçenek sunulmaktadır. Hiç şifre almamış olan kullanıcıların, yeni şifre al butonunu tıklamaları gerekmektedir. Şifre almak için:

 • Kimlik bilgileri
 • Banka kartı bilgileri
 • Kredi kartı bilgileri

Olmak üzere 3 kategoriden biri tercih edilebilmektedir. Bilgilerin girişi yapıldıktan sonra kişi şifre belirleyebileceği gibi sms ve/veya e- posta adreslerine gelecek olan şifre ile de sisteme giriş yapılabilmektedir.

Anadolu Bank Adres Değişikliği Mobil Bankacılıktan Nasıl Yapılır?

Anadolu Bank adres değişikliği mobil bankacılık aracılığı ile yapılabilmektedir. Mobil bankacılığa giriş yaparken internet bankacılığı şifresi kullanılmaktadır. Parmak izi okuyucusu olan bir akıllı telefon kullanılıyor ise parmak izi ile de sisteme giriş yapılması mümkündür. Ancak öncesinde sisteme bunun için onay verilmesi gerekmektedir. Mobil bankacılığa giriş yapıldıktan sonra ayarlar sekmesinden adres güncelleme işlemi yapılabilmektedir. Adres güncelleme işlemi için kayıt onayı vermeyi unutmamak önem taşımaktadır.

Anadolu Bank Mobil Bankacılık Şifre Yenileme İşlemi Nasıl Yapılır?

anadolu bank mobil bankacilik sifre yenileme

Anadolu Bank mobil bankacılık şifre alma işlemi mobil bankacılık ara yüzü kullanılarak yapılabilmektedir. Yeni şifre al ve şifremi unuttum seçenekleri tercih edilebilir. Bunun yanı sıra müşteri hizmetleri ile iletişim kurularak da mobil bankacılık için yeni şifre talebinde bulunmak da mümkündür.

Anadolu Bank Müşteri Hizmetleri ile Adres Değişikliği Nasıl Yapılır?

Anadolu Bank müşteri hizmetleri adres değişikliği yapılmasını sağlamaktadır. Bunun için öncelikle 0 850 222 55 50 numaralı Anadolu Bank müşteri hizmetlerinin aranması gerekmektedir. Emekli müşteriler için sıra beklememe ve önceliklendirme gibi ek hizmetler de bulunmaktadır. Müşteri temsilcisine bağlandıktan sonra güvenlik sorularının yanıtlanması gerekmektedir. Güvenlik sorularının ardından ise adres değişikliği başarı ile gerçekleştirilmektedir.

Anadolu Bank Adres Değişikliğini Nereden Kontrol Edebilirim?

Anadolu Bank adres değişikliği kontrolü yapmak isteyen müşteriler bunun için internet bankacılığı, mobil bankacılık ve müşteri hizmetlerini kullanabilir. Adres değişikliği yapıldıktan sonra müşteri temsilcisi ile görüşülerek teyit alınabilir. İnternet bankacılığı veya mobil bankacılığın ayarlar bölümünde yer alan adreslerim başlığına tıklayarak da adres değişikliğinin yapılıp yapılmadığı kontrol edilebilmektedir. Anadolu Bank müşterilerine bu konuda birçok olanak sunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ