YeniKrediNotlari.om

ING Bank Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

ING Bank’tan kredili mevduat hesabı başvurusu için öncelikle kredi mevduat hesabı açmanız gerekir. Şubelerden ya da 0850 222 0 600 müşteri hizmetlerini arayarak bu işlemi gerçekleştirdikten sonra kredili mevduat hesabı açabilirsiniz.

ING Bank kredili mevduat hesabı açmak için seçenekleri aşağıdaki gibidir:

  • En yakın ING Bank şubesine gerekli evraklarla giderek başvuru yapılabilir.
  • ING Bank müşteri hizmetlerini arayarak bilgi alma ya da 0850 222 0 600 ING Bank müşteri hizmetleri aracılığı ile vadeli ya da vadesiz mevduat hesabı açma başvurusu yapılabilir.
  • ING Bank mobil uygulamasını cep telefonunuza App Store ya da Google Play Store aracılığıyla indirerek hesap açma başvurusu yapabilirsiniz.
  • ING Bank internet bankacılığı ile bankanın internet sitesinden vadeli ya da vadesiz hesap açma başvurusu yapılabilir.
  • Bu işlemlerin yanı sıra müşteri hizmetleri, internet bankacılığı ya da ING Bank mobil uygulamasını kullanmak istemeyen bireyler ING Bank ATM’leri sayesinde hesap açma başvurusu yapabilirler.

ING Bank Kredili Mevduat Hesabı Özellikleri Nelerdir?

ing bank kredili mevduat hesabi ozellikleri

Kredili mevduat hesabının özellikleri ve kullanım yerleri şu şekilde listelenebilir:

  • Vadesiz hesabınıza tanımlanan kredili mevduat hesabı sayesinde tarihi geçmiş ödemeleriniz ya da herhangi bir ödeme için hesapta para bulunmayan durumlar veya çeşitli sebeplerden dolayı ödenmemiş borçlar var ise bu işlemlerinizi yapabilirsiniz.
  • Ek hesapta kullandığınız tutar ve gün üzerinde faiz işlediği için vadesiz hesabınıza tanımlanan kredili mevduat hesabınızın limiti önemli değildir.
  • Faiz ödemeleri ise ay sonunda hesabınızdan tahsil edilir. Kullanmadığınız limit için ücret tahsili yapılmaz. Kullanılan limit ise hesaba para girişi yapıldıktan sonra otomatik olarak ödenmiş olur.
  • Düzenli olarak hesabı kullanabilmek için ise kullanılan limitin aylık faizi ödenmeli ve hesabın 1 yıl içinde en az 1 gün artı bakiye ile kapatılması gerekir.
  • Kredili mevduat hesabı gün içinde kullanılıp, artı bakiyeye geçilse de 1 günlük kullanım faizi hesaba yansıtılır.

ING Bank Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Kapatılır?

Kredili mevduat hesabınızı kapatmak için önce hesabınızda otomatik ödeme talimatı, bireysel emeklilik birikimi ya da ödenecek borç olup olmadığına bakılmalıdır. Eğer otomatik ödeme talimatınız var ise bankanın internet şubesine giriş yaparak bu talimatı iptal etmeniz gerekir. Ödenecek borcunuz var ise borcunuzu tamamen kapatmanız gerekir.

Müşteri hesabınızda bireysel emeklilik birikimi var ise bu işlemi de iptal ettirmeniz gerekir. İptal işlemi için bankanıza durumu bildirmeniz yeterlidir. Hesabınızda yaptığınız birikimler belirli bir oranda size geri ödenecektir.

Bütün bu işlemlerin ardından ING Bank kredili mevduat hesabı kapatma işleminizi size en yakın şubeye başvurarak ya da 0850 222 0 600 müşteri hizmetlerini arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

ING Bank Kredili Mevduat Faiz Oranları Nedir?

ing bank kredili mevduat faiz oranlari

Kredili mevduat hesabı faiz oranları kaç gün kullanıldığına göre belirlenir. Günlük faiz oranı %1,89’dur.

100 TL için 1 günlük faiz oranı sonrası ödenmesi gereken tutar 100,23 TL iken 1000 TL için bu tutar 1 günlük 1002,27 TL’dir. 10 gün için işlenen faiz tutarı 100 TL için 0,83 TL, 1000 TL için ise 8,32 TL’dir.

ING Bank Kredili Mevduat Hesabıyla Yapılabilecek İşlemler Nelerdir?

Kredili mevduat hesabınızla gerçekleştirebileceğiniz işlemler fatura, kira, okul ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İhtiyacınız olduğu anda günün istediğiniz saati nakit avans kullanabilir, vadesiz hesabınıza para girişi olduğunda ödemenizi otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz.

ING Bank kredili mevduat hesabı aylık ödemeniz gereken tutarın asgari kısmı ödendiği sürece kullanılabilir. Günlük kullanım faizi dışında ek ücret, komisyon gibi masraflar yoktur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ