YeniKrediNotlari.om

ING Bank Yatırım Hesapları Nelerdir?

ING Bank yatırım hesabı ürünleri arasında altın ve hisse senedi hesapları yer alır. ING Bank turuncu hesap ile yatırım yapmak, yatırım hesabı açmak ve kazanç sağlamak mümkündür. Altın, hisse senedi, bono ve repo gibi yatırım ürünleri ile ING Bank yatırım hesapları yönetilebilir. ING Bank tüm müşterilerine uzman finans kadrosu ile de destek verir. Dijital bankacılık kanallarından ING Bank yatırım hesabı açılmasına olanak tanır.

ING Bank Yatırım Ürünleri Nelerdir?

ING Bank yatırım ürünleri banka tarafından belirlenir. ING Bank tarafından belirlenen ve yatırım yapılmasına izin verilen ürünler şunlardır:

 • Mevduat hesapları
 • Yatırım fonları
 • TEFAS
 • Hisse senedi
 • Halk arz
 • Altın
 • Döviz

ING Bank’ın belirlediği yatırım ürünleri arasında yer alır. Turuncu hesap özelliği ile ebeveynler tarafından çocukları için yatırım yapmaları da mümkün kılındı. ING Bank müşterileri ayrıca mesleklerine göre yatırım hesabı avantajlarında da yararlanabilir.

ING Bank Yatırım Hesabı Nasıl Açılır?

ing bank yatirim hesabi nasil acilir

ING Bank yatırım hesabı açmak için öncelikle banka müşterisi olunması gerekir. Bankada müşteri temsilcisi ile irtibat kurulması ve yatırım hesabı açılma talebinin iletilmesi beklenir. Talep alındıktan sonra banka tarafından bazı bilgiler istenir. Bu bilgiler başvuru sahiplerinin tüzel veya gerçek olmasına göre belirlenen bilgilerdir. Tüzel kişilerden ek belge talep edilebilir. ING Bank yatırım hesabı açmak oldukça kolay ve hızlı bir işlemdir. ING Bank kullanarak yatırım yapmak isteyenler başvuru için belirlenen kanalları kullanarak yatırım hesabı açabilir.

ING Bank Yatırım Hesabı Nasıl Kapatılır?

ING Bank yatırım hesabını kapatmak isteyen müşterilerin öncelikle herhangi bir borçlanma durumlarının olmaması gerekir. Bunun yanı sıra aktif satışta bir hisse senedinin olmaması, tüm hisselerin satılmış veya alınarak nakde çevrilmiş olması beklenir. Yatırımcılar, taahhüt süreleri dolduktan sonra yatırım hesaplarını kapatabilirler. Yatırım hesabını internet bankacılığı, mobil bankacılık veya banka şubesi üzerinden kapatmaları mümkündür. ING Bank yatırım hesapları açma ve kapatma işlemi oldukça kısa süren işlemlerdir.

ING Bank Yatırım Hesabından Nasıl İşlem Yapılır?

ing bank yatirim hesabindan nasil islem yapilir

ING Bank yatırım hesabında işlem yapmak için banka müşterisi olunması ve yatırım hesabı açılması gerekir. Yatırım hesabı açıldıktan sonra işlem yapmak isteyen kullanıcılar şu kanalları tercih edebilir:

 • İnternet sitesi
 • İnternet bankacılığı
 • Mobil bankacılık
 • Banka şubesi
 • ATM
 • Müşteri hizmetleri

Kullanılarak yatırım hesabında işlem yapmak mümkündür. Hafta sonu işlem yapmak isteyen kullanıcıların internet bankası, mobil uygulama ve / veya müşteri hizmetlerini seçmesi gerekir.

ING Bank Yatırım Hesabı İnternet Bankacılığından Kontrol Edilir Mi?

ING Bank yatırım hesabı internet bankacılığından kontrol edilebilir. İnternet bankacılığı aracılığı ile yatırım hesabı açılabilir, yatırım hesabı yönetilebilir ve işlem yapılabilir. Ayrıca yatırım hesabını kapatmak isteyenler de internet bankacılığına giriş yaparak işlemlerini gerçekleştirebilir. Yatırım hesabına yönelik tüm alım ve satım işlemleri ve fon takipleri internet bankacılığı kullanılarak 7/24 yapılır. Banka müşterisi olanlar internet bankacılığına müşteri numarası veya kimlik numarası ve şifreleri ile giriş yapar.

ING Bank Şubeden Yatırım Hesabı Açılır Mı?

ING Bank şubeden yatırım hesabı açılmasına izin veren bir bankadır. 18 yaşından büyük olan tüm Türk vatandaşları banka şubesine giderek işlem yapabilir. Yatırım yapmak için açılacak olan yatırım hesabından açılış ücreti alınır. Başvuru esnasında kimlik belgesinin ibraz edilmesi zorunludur. ING Bank yatırım hesapları açtırılırken eğer kimlik kartı yok ise sürücü belgesi veya pasaport da tercih edilebilir. ING Bank şubeden yatırım hesabı açılmasına ve işlem yapılmasına izin veren bir altyapıya sahiptir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ