YeniKrediNotlari.om

QNB Finansbank Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar?

QNB Finansbank müşterilerinden belli bir miktar hesap işletim ücreti alır. QNB Finansbank hesap işletim ücreti 3 ayda bir alınır ve 3 aylık miktar 38,25 TL, yıllık ise 153 TL olarak kesilir. Hesap işletim ücretine BSMV dahil edilmiştir. Eğer birden fazla hesabınız var ise sadece tek bir hesabınızdan hesap işletim ücreti tahsil edilir. Hesap işletim ücreti bankanın sunmuş olduğu hizmet ve operasyonlar için talep ettiği ücrettir.

QNB Finansbank Hesap İşletim Ücreti Alınmayan Hesaplar Hangileridir?

qnb finansbank hesap isletim ucreti alinmayan hesaplar
1xbetm.info
QNB Finansbank’ın hesap işletimi için ücret almadığı bazı hesaplar mevcuttur. Bu hesap türleri için hesap işletim ücreti kesmez. Bu hesaplar şöyle sıralanabilir;

 • Enpara.com sisteminde kaydı bulunan QNB Finansbank müşterilerinden hesap işletim ücreti alınmaz. Ayrıca enpara.com sistemine hem Türk lirası için hem de döviz türleri için hesap açılabilir.
 • QNB Finansbank vadesiz altın hesapları için hesap işletim ücreti kesmez.
 • QNB Finansbank ile maaş anlaşması yapmış olan firma çalışanlarının maaşlarının yattığı vadesiz hesaplardan işletim ücreti kesilmez.
 • Çocuk müşterilerin hesaplarından hesap işletim ücreti kesilmez.
 • QNB Finansbank müşterilerinin otomatik fatura (elektrik, su, doğalgaz gibi otomatik ödenebilen faturalar için) ödeme talimatı verilmiş olan hesaplardan hesap işletim ücreti kesilmez.
 • Belli bir yaşın altındaki üniversite öğrencilerinin hesaplarından hesap işletim ücreti kesilmez.

QNB Finansbank Hesap Türleri Nelerdir?

QNB Finansbank müşterilerinin kullanabilmesi için birçok hesap türü vardır. Bunlar maaşlı hesap, altın biriktiren hesap, kumbaram hesabı, biriktiren hesap fon, biriktiren hesap mevduat, bereketli ticari hesap, vadesiz TL/YP mevduat hesabı, vadeli TL/YP mevduat hesabı şeklinde sıralanabilir. Bu hesaplardan bazıları için QNB Finansbank hesap işletim ücreti tahsil edilir. Bu hesapların özellikleri ise şu şekildedir:

 • Çekimli hesap: bu hesap ile TL, USD, EUR cinsinden hesap açabilirsiniz (minimum bakiye 10 bin TL ya da 2500 EUR/USD), avantajlı faiz oranlarından yararlanabilirsiniz. Çekimli hesabınız için belirlediğiniz vade süresi 30 ila 365 gün arasında olabilir. Vade süresi boyunca toplamda 5 defa para çekimi yapabilirsiniz.
 • Çekici hesap: bu hesapta vade süresi için 366 ile 1100 gün arası bir süre belirleyebilirsiniz. Türk lirası ya da döviz cinsinden hesap açabilirsiniz (minimum bakiye 10 bin TL ya da 2500 EUR/USD). Vade süresi boyunca toplamda 7 defa para çekebilirsiniz.
 • Çift sarılı hesap: bu hesabın ilk açılışında tanışma faizi olarak %17,75’lik faiz oranından yararlanabilirsiniz. EFT havale gibi bankacılık hizmetlerini gerçekleştirebilirsiniz. Gün içinde istediğiniz miktarda para yatırabilirsiniz ya da istediğiniz miktarda para çekebilirsiniz.
 • Kazandıran günlük hesap: bu hesap ile gün içinde kazandığınız miktarı anında hesabınızda görebilirsiniz ya da acil nakit ihtiyacınız olduğunda vadeniz bozulmadan para çekebilirsiniz.
 • Dönüşümlü mevduat hesabı: TL, EUR, JPY, GBP, USD, CHF gibi dövizlerle dönüşümlü mevduat hesabı açabilirsiniz. Ayrıca tek bir hesapta farklı cins dövizler bulundurabilirsiniz.

QNB Finansbank Vadeli Mevduat Hesabı ve Özellikleri Nedir?

qnb finansbank vadeli mevduat hesabi

QNB Finansbank vadeli mevduat hesabı vade süresinde vadenizin bozulmaması durumunda birikiminizin arttığı hesap türüdür.

E-vadeli mevduat hesabı, QNB Finansbank mobil bankacılık sistemi sayesinde anında hesap açabilirsiniz. Vade sürenizi ise 14 gün ile 1100 gün arasında istediğinizi seçebilirsiniz. Vadeli mevduat hesabı ise bu hesap ilk açıldığında %19,00’a varan tanışma faizinden, uzun vadede stopaj avantajlarından yararlanabilir ve piyasan koşullarından etkilenmeden yapmış olduğunuz birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz.

QNB Finansbank Diğer İşlem Ücretleri Nedir?

QNB Finansbank belirli işlemler için ücret talep eder. QNB Finansbank hesap işletim ücreti yanı sıra para transferi işlemleri için de işlem başına ücret alınır. EFT, havale ve Swift işlemleri için alınan bu ücretler işlemin büyüklüğü ve hangi kanal ile yapıldığına göre değişir. EFT işlemleri için bankanın belirlediği tutar 1.14 TL, cep şubesinden yapılan işlemlerde 1.14 TL, ATM’lerden yapılan işlemlerde ise 2.29 TL’dir. Havale işlemlerinde şubeden 2.86 TL, internet şubesi üzerinden 0.57 TL, ATM üzerinden işlem yapıldığında 1.14 TL, cep şubesinden işlem yapıldığında ise 0.57 TL işlem ücreti kesilmesi banka tarafından kararlaştırılmıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ