YeniKrediNotlari.om

ING Bank Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

ING Bank nakit avansını taksitli olarak kullanmak isteyen müşteriler kredi kartları aracılığı ile para çekme işlemlerini tamamlayabilir. ING Bank taksitli nakit avans bizzat gidilerek ya da online platformlar üzerinden kullanılabilir.

ING Bank Taksitli Nakit Avans Nerelerden Alınabilir?

ING Bank müşterilerinin nakit avanslarını taksitli bir şekilde çekebileceği kanallar şöyledir:

  • ATM’ler: Müşteriler kredi kartları ile ATM’lere giderek nakit avans çekebilir. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde şifre sorulur. Şifresini unutanlar ya da bilmeyenler banka ile iletişim kurdukları takdirde işlemlerini halledebilir.
  • İnternet Bankacılığı: İnternet bankası şifresi ve müşteri numarası ile “https://www.ing.com.t” adresine giriş yapılır. Ardından “taksitli nakit avans” sekmesine girilerek hesaplara para aktarma işlemi tamamlanır. İnternet bankacılığı günün her saatinde kullanılabilir.
  • Mobil Bankacılık: Müşteriler bankanın uygulamasını cep telefonlarına indirmelidir. Bunun için “Play Store” ya da “Apple Store” üzerinden gerçekleştirilir. İndirme işlemi yaklaşık olarak 1 ile 2 dakika arasında tamamlanır. Ardından sisteme giriş yapılır. “Hesaplar” kısmından ya da kartlardan nakit avans çekilecek miktar yazılır. Ardından hesaba para geçer ve ATM’lerden kolayca çekilebilir.
  • Müşteri Hizmetleri: Bankadan nakit avans çekmek isteyenler müşteri hizmetleri numarası olan 0850 222 0 600 hattı aramalıdır.

ING Bank Taksitli Nakit Avans Faiz Uygulanır Mı?

ING Bankası taksitli nakit avans çekecekler için faiz uygular. Bankanın belirlemiş olduğu faiz oranı %1,89’dur.  Bu faiz oranı dönem dönem değişiklik gösterebilir. Merkez bankasının belirlediği minimum faiz oranı doğrultusunda her banka kendine uygun olarak faiz uygular.

ING Bank Taksitli Nakit Avans Ödemeleri Nasıl Yapılır?

ing bank avans odemeleri nasil yapilir

ING Bank müşterileri nakit avans çektiklerinde ödemelerini ekstrede yer alan son ödeme tarihine göre yapar. Son ödeme tarihinden sonra ödeme yapanlara faiz uygulanır. Bu faiz asgari ödeme tutarına da yansır. Taksitli nakit avansın ödemelerinde aylık olarak ödemeler yapılır. Toplam borç istenilen vade sayısına bölünür ve aylık olarak tahsil edilir.

Ödeme tarihinden sonra yapılan tahsilatlarda 3 defa olması halinde kredi kartları nakit avansa kapanır ve alışverişlerde de aynı zamanda kullanılmaz. Bu durumda kartını yeniden açtırmak isteyenler dönem boyunca gelen toplam borcu ödemek zorundadır. Borç ödendikten sonra kartlar kendiliğinden açılır. Kartın tekrardan nakit avansa açılmadığı halinde müşteri hizmetleri numarasından iletişim kurulur.

ING Bank Taksitli Nakit Avans Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Gerçekleşir?

ING Bank müşterileri kredi kart başvurularını şubelerden yapabilir. Bankalara mesai saatleri içinde gidildiği zaman banka temsilcileri anında başvuruları kabul eder. Başvuru yapanlar için değerlendirme süreci başlar. Değerlendirme sürecinde müşterilerin kredi puanına bakılır. Bankalardan kredi kartı alabilmek için notun düşük olmaması gerekir. Notu düşük olanlar öncelikle kredi notunu yükseltmeli ve ardından başvuru yapılmalıdır. Kredi kartı başvurusu kabul olanlar kredi kartlarını aktif ettikten sonra taksitli nakit avans çekebilir.

ING Bank Taksitli Nakit Avans Kaç Ay İçin Çekilir?

ing bank taksitli nakit avans kac ay icin cekilir

Taksitli nakit avans çeken ING müşterileri toplamda 12 aya kadar taksitlendirme yapma imkanına sahiptir. 12 ay boyunca taksitli para çeken vatandaşlar borçlarını da 12 ay boyunca ödeyip kapatır. Her ay gelen taksit tutarını tek tek ödemek istemeyenler banka ile iletişime geçerek ödeme planı oluşturabilir. Bu sayede toplam borcun istenilen taksit miktarında kapatılması da mümkün olur. Taksitli nakit avans vade sayısı para çekilirken girilir. ING Bank taksitli nakit avans ile ilgili çekim sırasında yaşanan sorunlar ve diğer tüm sorular için 0850 222 0 600 numaralı hat aranabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ