YeniKrediNotlari.om

Ev Alacaklara Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Finansmanı Sağlıyor!

Katılım Bankacılığı sektörü ülkemizde her geçen gül gelişmeye devam ediyor. Türkiye Finans Katılım Bankası da ülkemizde faizsiz bankacılık faaliyetinde bulunan en önemli kuruluşlar arasında yer alıyor. Banka, müşterilerine çok önemli finansman imkanları sağlıyor. Bu finansmanlardan biri de konut finansmanı. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar Türkiye Finans Katılım Bankası’ndan konut finansmanı edinerek uygun koşullarda geri ödemelerini sağlayabilecektir.

Türkiye Finans Katılım Bankası’ndan konut finansmanı kullanarak ev satın almak isteyen vatandaşlar geri ödemelerini farklı seçeneklerle yapabilmektedir. Bankanın geri ödemeler için sunduğu seçenekler şu şekildedir:

Azalan Taksitli Mortgage Finansmanı

Bu seçeneği tercih ederek geri ödemelerini gerçekleştirmek isteyen müşterilerin taksit ödemeleri ilerleyen aylarda giderek azalmaktadır. Borcunu önden hafifletip gelecek aylarda rahat etmek isteyen müşteriler için cazip bir seçenek olarak ön plana çıkmaktadır.

Artan Taksitli Mortgage Finansmanı

Ev satın almak için büyük masraflar yapan vatandaşlar, kullandıkları konut finansmanının geri ödemelerini küçük çaplı yapmaya başlamak isteyebiliyorlar. Bu talepte bulunan müşteriler için Türkiye Finans Katılım Bankası artan taksitli mortgage finansmanı imkanı sağlanmaktadır. Bu seçenekte müşterinin geri ödemeleri küçük meblağdan başlayıp her geçen gün artarak devam etmektedir.

Değişken Ödemeli Konut Finansmanı

Her vatandaşın sabit geliri olmadığını düşünen Türkiye Finans Katılım Bankası, bu müşteriler için de geri ödeme seçeneği sunulmakta. Değişken ödemeli konut finansmanını tercih edebilecek müşteri, gelirine göre geri ödemelerini belirleyebilecektir.

Ara Ödemeli Mortgage Finansmanı

Yılın belirli dönemlerinde ekstra gelir elde eden ve bu dönemlerde konut finansmanı geri ödemelerini de gerçekleştirmek isteyen müşteriler için Türkiye Finans Katılım Bankası ara ödemeli mortgage finansmanı sunmaktadır. Ara ödemeli finansmanda müşteriler; 3, 6 ve 12 ay gibi belirli periyodlarda taksit ödemeleri yapabilecektir.

Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Finansmanı Kar Oranları

Türkiye Finans Katılım Bankası’ndan konut finansmanı kullanmak isteyen vatandaşların tabi olacağı kar oranları banka tarafından vadeye göre belirlenmiştir. Müşterinin tercih ettiği vadeye göre faiz oranı tayin edilmektedir. Vade dilimi uzadıkça müşteriye uygulanacak kar oranı da artış göstermektedir. 12 ay vadeli konut finansmanı kullanacak müşterinin tabi olacağı kar oranı aylık yüzde 0,98’dir. Bu kar oranı mortgage finansmanı kapsamında sunulan en düşük kar oranıdır. 24 ay vade tercih ederek konut finansmanını geri ödemek isteyen müşteriler için kar oranı aylık yüzde 1,03 seviyesindedir.

25 aydan 48 aya kadar vade ile kullandığı likiditeyi geri ödemek isteyen müşterinin tabi olacağı kar oranı aylık yüzde 1,05 noktasındadır. 49 ay ila 60 ay aralığında vade tercih eden müşteriler için kar oranı aylık yüzde 1,07 düzeyindedir. 72 aydan 84 aya kadar vade ile konut finansmanı kullanan müşteriler için kar oranı aylık yüzde 1,08’dir. Konut finansmanı dahilinde 85 aydan 108 aya kadar vade diliminde fon kullanacak müşterilere uygulanacak kar oranı aylık yüzde 1,09’dur. Vade yelpazesinin son basamağı ve en yüksek kar oranının bulunduğu kısım; 109 ila 120 ay bandıdır. Bu seçenek ile nakit desteği alarak konut satın almak isteyenler aylık yüzde 1,11 kar oranına tabi olacaklardır.

Konut Finansmanı Masrafları ve Konut Finansmanı Başvurusu

Bu kar oranları dahilinde hesaplanacak taksit tutarlarının haricinde çeşitli masraflar da müşteriden banka tarafından tahsil edilecektir. Konut finansmanından yararlanacak müşteriden; finansmana konu evin değerini belirleyecek ekspertiz raporu için ekspertiz ücreti, konut sigortası poliçe prim ücreti, DASK poliçe prim ücreti, konut ipotek tesis bedeli, hayat sigortası poliçe prim ücreti ve kredi tahsis ücreti tahsil edilecektir. Bu ücretler müşteri özelinde değişiklik gösterecektir.

Türkiye Finans Katılım Bankası konut finansmanına bankanın şubelerinden başvurabilirsiniz. Diğer konut kredilerine de göz atarak farklı seçenekler hakkında buradan bilgi sahibi olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ