YeniKrediNotlari.om

Halkbank TOKİ İndirim Kampanyası Konut Kredisi

Halkbank TOKİ İndirim Kampanyası Konut Kredisi

Başbakanlığa bağlı olarak faaliyet gösteren Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ülkemizde milyonlarca kişiyi ev sahibi yaptı ve yapmaya da devam ediyor. Vatandaşların bütçelerini sarsmayan miktarlarda ödeme yaparak konut sahibi olmalarını amaçlayan TOKİ ile, Halk Bankası muhteşem bir iş birliğine gittiklerini duyurdu. Bu kapsamda Halkbank TOKİ indirim kampanyası konut kredisi kampanyası hazırlandı.

Toplu Konut İdaresi tarafından inşa edilen evlerden alan ve borçlarını taksitler halinde ödemekte olan vatandaşlar, Halkbank TOKİ indirim kampanyası konut kredisi kampanyası uyarınca finansman kullanmak istemeleri durumunda, toplam borçlarından yüzde 20 oranında indirim hakkı elde edebilecekler. Bu sayede hem daha düşük tutarda bir ödeme ile evlerine sahip olma imkanına edinecekler, hem de TOKİ’ye olan borçlarına bir sünger çekme fırsatı yakalayacaklar. Ayrıca bankadan 10 yıla kadar vade ile konut kredisi alacak vatandaş borçlarını daha uzun vadeye yayma ve rahat rahat ödeme imkanına da sahip olacaktır.

Üstelik Halkbank TOKİ İndirim Kampanyası Konut Kredisi Masrafsız!

TOKİ’den ev sahibi olan ve borçlarını ödemeye devam eden vatandaşlar, Halk Bankası’nın sunduğu TOKİ kredisi sayesinde yüzde 20 oranında kar sağlama imkanı elde edecekler. Üstelik Halk Bankası TOKİ kredisini sağlarken vatandaşlara herhangi bir masraf da yansıtmayacağını deklare etmiştir. Buna göre, TOKİ ev kredisinden faydalanacak vatandaşlar, kredi tahsis ücreti ödemeyecekleri gibi, konut değerinin belli olması için gereken ekspertiz raporundan kaynaklanan ekspertiz ücretini de ödemeyecekler. Zira her bir vatandaşın zaten TOKİ’ye olan borcu bellidir.

Halk Bankası ve TOKİ iş birliğinde yapılan bu kampanya kapsamında finansman edinmek isteyen vatandaşlar, ancak TOKİ’ye kalan borçlarının yüzde 80’ine kadar kredi kullanma olanağına sahiptirler. Zira TOKİ kredisi kampanyası uyarınca vatandaşlara zaten TOKİ’ye olan borçlarından yüzde 20 oranında indirim sağlanmaktadır. Bir örnekle durumu somutlaştırmak gerekirse; TOKİ’den aldığınız ev için 50 bin Türk Lirası borcunuz kaldığını farz edersek, bu kredi kampanyası kapsamında Halk Bankası’ndan azami 40 bin Türk Lirası’na kadar finansman kullanılabilmektedir.

Halk Bankası TOKİ İndirim Kampanyası Konut Kredisi Hesaplama

TOKİ’den aldığı evin borcunu Halk Bankası’nın bu kampanyasından faydalanarak kapatmak isteyen vatandaşlara tatbik edilecek faiz oranı aylık yüzde 0,92 seviyesinden başlamaktadır. Bu faiz oranı, müşterinin çekmek istediği kredi tutarının artış göstermesi durumunda bir miktar daha yükselmektedir. Buna göre iki farklı kredi hesaplama örneği vermekte yarar var.

Halk Bankası’ndan 50 bin Türk Lirası TOKİ ev kredisi kullanmak isteyen vatandaş aylık yüzde 0,92 faiz oranına tabi olacaktır. Müşteri, borcunu bankaya 120 ay vadede geri ödemek isterse, aylık taksitleri 689,88 Türk Lirası seviyesinde gerçekleşecektir. Bu durumda 10 yılın sonunda vatandaşın bankaya ödediği toplam tutar yaklaşık 82 bin 800 Türk Lirası civarında olacaktır. Bu örnekte kredinin yıllık maliyet oranı yüzde 11,6161 düzeyinde gerçekleşecektir. Kredi kapsamında müşteriden kredi tahsis ücreti, yahut ekspertiz ücreti tahsil edilmeyecektir.

Halk Bankası TOKİ Kredisi dahilinde daha fazla finansman edinmek isteyen müşteriler için de bir örnek hesaplama yapmakta fayda var. Buna göre, TOKİ’ye olan borcunu Halk Bankası konut kredisi kullanarak kapatmak isteyen vatandaş, 125 bin Türk Lirası finansman talebinde bulunursa aylık yüzde 1,03 faiz oranına tabi olacaktır. Kullandığı krediyi bankaya yine 120 ay vadede geri ödemek isteyen vatandaşın aylık taksitleri bin 819,5 Türk Lirası olacaktır. 10 yılın sonunda vatandaşın bankaya ödediği toplam tutar 218 bin 340 Türk Lirası’nı bulacaktır. Kredinin müşteriye yıllık maliyet oranı yüzde 13,0848 noktasında olacaktır. Krediye başvurular Halk Bankası şubeleri aracılığı ile gerçekleştirilebilecektir. Diğer konut kredilerine de göz atarak sizin için en uygun ev kredisini buradan bulabilirsiniz.

 

Etiketler: Halk Bankası ev kredisi, TOKİ kredisi, TOKİ ev kredisi, Halkbank konut, Halkbank konut kredisi, TOKİ konut, Halk Bankası TOKİ, TOKİ borç kredisi, TOKİ borcu kredisi

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ