YeniKrediNotlari.om

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Üniversite öğrencileri uzun zamandır çeşitli bankalar aracılığı ile kredi kartlarına sahip olabiliyor. Fakat hangisinin daha ekonomik hangisinin biraz daha pahalı cinsten olabileceğini kestirmek için derinlemesine bir araştırma yapmak gerekiyor. Biz de bu ana fikirden yola çıkarak sizlere küçük bir liste hazırladık.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar 2019

18 ile 25 yaş aralığında olan tüm öğrenciler, düşük limitli ve yine bankaya göre değişmek ile birlikte düşük faizli kredi kartlarına sahip olabiliyor. İşte 2019 yılında öğrencilere kredi kartı veren o bankalar:

 • Akbank – Axess Exi 26

Öğrencilere yönelik hazırlanmış olan Akbank Axess Exi 26 ile tüm öğrenciler chip para biriktirebilirler ve alışverişleri sırasında kullanabilirler. Hatta 50,00 TL üzeri alışverişlerde masrafsız ve de faizsiz taksitlendirme imkanı bulunmaktadır.

 • Türkiye İş Bankası – İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

Diğer bankalara göre daha çok anlık bildirim gönderen banka tabi ki Türkiye İş Bankası’dır. Böylelikle İş’te Üniversiteli Kredi Kartı ile yapılabilinecek tüm indirim ve taksit imkanlarından anında haberdar olunmasını sağlar. Bu kart aynı zamanda bir “Müze Kart” ve “Maximum Kart”tır. Temazsız özelliği de bulunur. Fakat başvuru sırasında bu isteğinizi belirtmeniz gerekir.

 • QNB Finans – Enpara Kredi Kartı / Go Kredi Kartı
 • Garanti Bankası – Bonus Genç Kredi Kartı
 • Ziraat Bankası – Genç Kredi Kartı

Öğrenciye kart veren bankalar 2019 listesinde olan Ziraat Bankası, Genç Kredi Kartı’nı sadece KYK’dan burs ve kredi alan öğrencilere vermektedir. Bu kart, hesap kartı olarak da kullanılabilinmektedir. Ayrıca içerisindeki “Harçlık Avans” ile birlikte hesabınıza 400,00 TL’lik ek bir bakiye tanımlanır ve 5 yıl süresince kullanıcılar aidat gibi masraflardan muaf tutulur.

 • Vakıfbank – Like Kredi Kartı

Vakıfbank şubelerinden tedarik edilebilinecek olan Like Kredi Kartı ile birçok indirimden yararlanmak mümkündür. World Kart ile birçok benzerliği bulunan bu kart sayesinde puan biriktirilerek alışveriş yapılabilinir. Yurtdışında okuyan öğrencilerin kullanabileceği bir karttır. Bu özelliği de onu öğrenciye kart veren bankalar 2019 listesinde diğer tüm kartlardan ayrı bir yere taşır. Ayrıca harcama yaptıkça Iphone, Ipad ve para hediyeleri de kazanılabilinir. Like Kredi Kartı ile elde edebileceğiniz Likepuan orantısı 1,00 TL = 1 Likepuan şeklindedir.

 • Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) – ÜniversiTEB Kredi Kartı
 • Yapı Kredi Bankası – Play Kredi Kartı

1.000,00 TL’lik hesap limiti ile öğrencilere kart veren bankalar arasında en popüler olan kredi kartı, Yapı Kredi Bankası’nın hazırladığı Play Kredi Kartı’dır. Bu kart ile ATM’lerden acil nakit avans çekme imkanı sağlanmış olur ve çekilen meblağ taksit taksit geri ödenebilmektedir. Yıllık aidatı yoktur ve kefil göstermek sureti ile limit artırımına gidilebilinir. Ayrıca Akıllı Adım Bireysel Emeklilik Planları’ndan yararlanmak için puan biriktirilebilinir. Aynı puanlar ile cep telefonlarına TL yüklemesi de yapılabilinir. “Harcama Ertele” özelliği ile birlikte de peşin ve taksitli olarak yapılan tüm harcamalar 3 ay kadar ertelenebilinir.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar için SMS ile nasıl başvuru yapılır?

 • Türkiye İş Bankası – İş’te Üniversiteli Kredi Kartı

AİDATSIZÜNİK boşluk TC KİMLİK NO yazılarak 4402’ye gönderilmelidir.

 • Ziraat Bankası – Genç Kredi Kartı

GENC BANKKART yazılıp 4747’ye SMS atılır.

 • Yapı Kredi Bankası – Play Kredi Kartı

PLAY boşluk TC KİMLİK NO yazılır ve 4407’ye gönderim sağlanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ