YeniKrediNotlari.om

İş Bankası Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

İş Bankası’nın kredili mevduat hesabı ile nakde ihtiyacınız olduğunda bakiyeniz olmasa bile alışveriş, ödeme, nakit çekme gibi işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. İş Bankası kredili mevduat hesabı ek hesap olarak da adlandırılır. Hesap açmak için kullanabileceğiniz araçlar; İş Bankası şubeleri, İş Bankası ATM’leri, İşCep uygulaması, internet bankacılığı, müşteri hizmetleri çağrı merkezleridir.

Online kanalları İş Bankası kredili mevduat hesabı başvurularınızı 7 gün 24 saat yapabilirsiniz. 0850 724 07 24 numaralı müşteri çağrı merkezini arayarak da işleminiz gerçekleştirebilirsiniz.

Taksitli ek hesap ya da ek hesap açarak nakit işlemlerinizi, alışveriş işlemlerinizi bakiyeniz eksideyken halledebilirsiniz. Taksitli ek hesap en çok beyaz eşya veya özel okul taksitleri için kullanılır. Taksit seçenekleri ile yapılan ödeme kolaylıklar tercih edilmesindeki en büyük etkendir. Ek hesap kullanımları da taksitli ek hesap üzerinden taksitlendirilebilir. Faiz ise kredili mevduat hesabı üzerindendir. Yeniden faiz yapılmaz. Faizlendirme hesap kullanılan gün kadar yapılır.

İş Bankası Kredili Mevduat Hesabı Limit Artırma Nasıl Yapılır?

is bankası mevduat hesabi

Limit arttırma işlemine başvurduktan sonra banka inisiyatifiyle limit artışınız gerçekleşir. Kredi durumu iyi olanlar, kredili mevduat hesabı ödemelerini gününde ve düzenli yapanlar genellikle avantajlıdır. Limit artışı başvurusu İşCep ve internet şubesi aracılığıyla gerçekleştirilir. İsterseniz limit azaltma işlemlerinizi de bu kanallar aracılığıyla gerçekleştirmeniz mümkündür.

İş Bankası Kredili Mevduat Hesabı Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kredili mevduat hesabı borcu sorgulama online kanallardan yapılır.

Ek Hesap toplam borcunuzu sorgulamak için İşCep uygulaması, internet şubesi ve bankamatikleri kullanabilirsiniz. Bu kanallardan 7 gün 24 saat sorgulama yapmak mümkündür. İşCep’ten sorgulama yapmak için sırasıyla takip edeceğiniz adımlar şunlardır:

“Krediler” “Ek Hesaplarım” “Ek Hesap Bilgilerim”” veya Hesaplar” “Hesap Bilgilerim” “Detay”

Detaylar kısmında ne kadar limitiniz kaldığı, limitinizin ne kadar olduğu ödeme tarihiniz, faiz oranınız yer alır. İş Bankası kredili mevduat hesabı borç sorgulamasını internet şubelerinden de yapabilirsiniz.

İnternet şubesinden gerçekleştireceğiniz sorgulamalar için ise şu yolu takip etmelisiniz:

“Kredilerim” “Kredi Bilgilerim” “Ek Hesap ve Hesaplarım” “Hesap Bilgilerim “” Hesap Detayı” Sırasıyla bu seçenekleri tıklayarak kullanım detaylarına erişebilirsiniz.

Bankamatiklerimizden ana menüye girerek “Hesaplarım” “Diğer Hesaplarım” “Ek Hesaplarım” seçenekleriyle de sorgulamanızı yapmanız mümkündür.

İş Bankası Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Kapatılır?

is bankasi kredili mevduat hesabi nasil kapatilir

Ek Hesap’ınızı kapatmak isterseniz, ilk önce hesabınızın tüm borçlarınızı kapatmanız gerekir.

Borcu olmayan Ek Hesap’ınızı aşağıdaki adımları takip ederek kapatabilirsiniz. Kullanım yapmadığınız durumda Ek Hesap için herhangi bir faiz veya ücret ödemediğinizi hatırlatmak isteriz.

İşCep uygulamasına giriniz krediler seçeneğinden ek hesaplarım seçeneğini seçerek kapatma işleminizi yapabilirsiniz.

İnternet şubesinden ise kredilerim seçeneği seçilere ek hesaba tıklanır. Çıkan kapatma seçeneğine tıkladığınızda işleminiz gerçekleşi

Bankamatiklerden ise bu işlemi ana menüye girerek diğer işlemler seçeneğinden başvurular, hesap kapat ve son olarak ek hesap seçenekleri ile yapabilirsiniz.

İş Bankası Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranları Nedir?

İş Bankasının uyguladığı faiz oranı 2021 yılı için %1,98’dir. Bu faiz kredinin kullanılacağı gün, tutar gibi etmenlere göre değişir. Faiz oranı hesaplama İş Bankası kredili mevduat hesabınızdan kullandığınız tutar ve kullanım yaptığınız günden o tutarı hesabınıza geri ödediğiniz gün arasında geçen süre üzerinden değerlendirilir. Eğer ödeme zamanını geciktirirseniz de gecikme faizi uygulanır. Hesap ekstrelerinizi e postanızdan her ay gönderilen maillerden takip etmeniz mümkündür. Sistemde e postanız yok ise hemen  müşteri hizmetlerine ulaşarak e postanızı sisteme kaydettirmeniz yeterli olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ