YeniKrediNotlari.om

Acil Nakit İhtiyacını Karşılama

Acil Nakit İhtiyacını Karşılama

Hemen hemen herkesin, maaş dönemleri dışında acil nakit ihtiyacı oluyordur. Erken biten maaş, zamansız borçlanmalar, acil ihtiyaçlar gibi beklenmedik durumlarda beliren acil nakit ihtiyacını karşılamak için bir çok yol var.

  1. Çalıştığınız Yerde Bir Sonraki Ayın Maaşından Avans Almak

İşverenle karşılıklı iletişimle halledilebilecek bir mesele. Eğer çalıştığınız yerin patronu, birim amiri, şefi veya muhasebe yetkilisi ile aranız iyi ise, acil nakit ihtiyacını avans alarak çözebilirsiniz; ancak bir sonraki ay gelirinizin az olacağını unutmamanız ve ayağınızı yorganınıza göre uzatmanız gerekir. Gereksiz harcamalardan sakınıp dişinizi biraz daha sıkarak bu günleri atlatabilirsiniz. En azından bankalara veya kredi kartına yüklenmeden, faizsiz bir şekilde ihtiyaçlarınızı gidermiş olursunuz. Tabi bu az miktardaki acil nakit ihtiyaçları için geçerli bir çözüm.

2. Kredi Kartı Nakit Çekim Yapmak veya Taksitli Nakit Avans Kullanmak

Kredi kartı kullanıyorsanız ve acil nakit ihtiyacınız var ise, kredi kartınızın limiti dahilinde nakit çekim yapabilirsiniz. Nakit çekimi tek seferlik olarak çekip kullanırsanız, bir sonraki ödeme döneminde çektiğiniz paranın tümünün karşınıza borç olarak geleceğini unutmayın.

Kredi kartınızdan taksitli nakit avans seçeneği ile yine kredi kartınızın limitleri dahilinde 2 ile 12 ay arasında taksit imkanları ile taksitli nakit avans çekebilirsiniz. Bu miktarın üzerinde faiz bineceğiniz unutmayınız. Ancak en azından ihtiyacınızı giderdikten sonra kredi kartınıza yavaş yavaş ödeme yaparak sıkıntıdan kurtulabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey; taksit miktarlarınızı ödeyebilecek kadar ayarlamanız. Bir sonraki ay sizi sıkıştıracak ölçüde taksit ayarlarsanız yine problem yaşarsınız.

3. Kredili Mevduat Hesabı (Ek Hesap) Kullanmak

Herkesin hesabına tanımlı ek hesabı vardır. Bankacılıkta kredili mevduat hesabı adı verilen ek hesaplar günümüzde çok kullanılır hale geldi. Hatta çoğu zaman tüketiciler aylarca ek hesabın dibini görmekteler. Ancak her zaman hali hazırda bir ek hesabınızın olması sizi rahatlatacaktır. Sağlık, eğitim veya yolculuk gibi acil ihtiyaçlarda kullanılabilecek kredili mevduat hesabı acil nakit ihtiyacını gidermenin etkili yollarından biridir.

Kredili mevduat hesabının aylık faiz işlettiğini unutmadan kullanmanız ve 2-3 ayda bir tüm borcunuzu ödeyerek kullanmaya devam etmeniz çok önemlidir.

4. “5 Dakikada Kredi” Gibi Yöntemleri Kullanmak

Bankaların büyük bir çoğunluğu, düşük miktardaki krediler için “hızlı kredi”, “5 dakikada kredi”, “hemen kredi çek”, “kredi cebinizde” gibi uygulamalar ile müşterilerin hızlı bir şekilde kredi başvurusunu almaktadırlar. Onay süreci kredi notunuza göre oldukça hızlı olabilen bu tür kredileri acil nakit ihtiyacınızı gidermek için kullanabilirsiniz.

Bu tür krediler internet bankacılığı, cep şubeler ve ATM’ler aracılığıyla yapılabilmektedir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ